Reklama
Reklama

Policjanci oddali pieniądze seniorowi oszukanemu metodą "na policjanta"

Na początku czerwca do jednego z mieszkańców Gniezna zgłosił się mężczyzna podający się za policjanta. Udało mu się przekonać seniora do przekazania oszczędności na jego ręce, ale dzięki czujności przypadkowych przechodniów mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca - Do Pana Czesława zadzwonił mężczyzna podający się za fałszywego policjanta. Oświadczył, że jego pieniądze w banku są zagrożone i polecił wypłacić oszczędności i przekazać je do policyjnego depozytu. Zgodnie z instrukcją Pan Czesław w obawie o utratę pieniędzy pojechał do placówki finansowej, wypłacił gotówkę i przekazał ją mężczyźnie. Na szczęście czujność, szyba reakcja policjantów i obywatelska postawa przechodniów spowodowały, że oszust został zatrzymany "na gorącym uczynku" - relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

W piątek policjanci odwiedzili poszkodowanego seniora i zwrócili mu 20 tysięcy złotych, które wypłacił z banku -Mężczyzna nie krył wzruszenia tym bardziej, że były to pieniądze, które zbierał kilka lat. Na zakończenie spotkania przyznał, że teraz będzie bardziej ostrożny w kontaktach z ludźmi, a o tym zdarzeniu opowie bliskim i sąsiadom, żeby ostrzec ich przed oszustami - podsumowuje Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro