Reklama
Reklama

MON przywraca do służby wycofane wcześniej czołgi T72

fot. Balcer/wikimedia/CCBYSA30
fot. Balcer/wikimedia/CCBYSA30

Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło przywrócić do służby kilkadziesiąt wycofanych czołgów T72. Trafią one do dwóch nowych brygad pancernych.

Z ustaleń Rzeczpospolitej wynika, że do modernizacji przeznaczonych będzie kilkadziesiąt czołgów T72, które wcześniej zostały wycofane z użytku i miały być sprzedane do jednego z krajów Bliskiego Wschodu. Informację o wstrzymaniu transakcji potwierdził prezes AMW Krzysztof Falkowski.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Decyzje MON tłumaczy specjalista od wojskowości -Polska podjęła już decyzję o budowie nowej ciężkiej dywizji i zwiększeniu potencjału wojsk zmechanizowanych na wschodniej flance kraju. W tej chwili nie mamy innej możliwości, aby szybko i względnie tanio wyposażyć w czołgi dwie tworzone wkrótce brygady pancerne - mówi Wojciech Łuczak i dodaje -Jeśli nie ma innego wyjścia, to racjonalne działanie.

Specjalista twierdzi, że czołgi T72 można stosunkowo szybko zmodernizować, a koszty zmniejsza też późniejszy serwis i szkolenie żołnierzy. Czołgi te są dobrze znane polskiej armii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro