Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 9
Reklama

Bobas+, czyli plan Tadeusza Zyska na zwiększenie dzietności wśród poznaniaków

sw
czwartek, 21.06.2018 r.
godz. 17.58
sw | czwartek, 21.06.2018 r., godz. 17.58
Bobas+, czyli plan Tadeusza Zyska na zwiększenie dzietności wśród poznaniaków
fot. Tadeusz Zysk @ FB

„Każdy poznański bobas zasługuje na wsparcie”. Kandydat PiS-u na prezydenta Poznania obiecuje bony opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci 1 roku do 3 lat.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Radni Prawa i Sprawiedliwości, wraz z kandydatem na prezydenta miasta z ramienia tej partii, Tadeuszem Zyskiem, zbierali w czwartek podpisy na rzecz inicjatywy nazwanej przez nich Bobas+, będącej poznańskim rozszerzeniem programu 500+. Pomysł poznańskich polityków z obozu Prawa I Sprawiedliwości od ogólnopolskiego programu wyróżnia się tym, że dotyczy każdego dziecka w wieku od 1 roku do 3 lat, z wyłączeniem tych, które uczęszczają do finansowanego z miejskich środków żłobków.

Politycy PiS argumentują, że właśnie ludzie, którzy zdecydowali się wysłać dzieci do żłobka, są jedynymi beneficjentami miejskich dotacji dla najmłodszych. Jak zauważają radni Mateusz Rozmiarek i Klaudia Strzelecka, jedynie co piąte dziecko korzysta z miejskiego dofinansowania dla żłobków. Program Bobas+ ma wyrównać szanse poznaniaków, a także - przełożyć się na zwiększenie dzietności w mieście, która, zdaniem Tadeusza Zyska, jest niepokojąco niska.

Według wstępnych szacunków, program Bobas+ może kosztować nawet 60-80 mln zł. Politycy PiS uważają, że w razie, gdyby budżetu miasta nie było stać na taki projekt, to warto byłoby się zapożyczyć, traktując to jako inwestycje.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama