Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 9
Reklama

Nieoznakowany radiowóz zatrzymał do kontroli nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy

BS
czwartek, 21.06.2018 r.
godz. 15.40
BS | czwartek, 21.06.2018 r., godz. 15.40
Nieoznakowany radiowóz zatrzymał do kontroli nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy
zdj. ilustracyjne - fot. policja

Nietypowo zakończyła się kontrola drogowa prowadzona przez nieoznakowany radiowóz w rejonie Łukowa (woj. lubelskie). Okazało się, że zatrzymany został... nieoznakowany radiowóz. Kierujący nim policjant stracił prawo jazdy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O nietypowej kontroli drogowej poinformowała strona Sfotografuj policjanta w serwisie społecznościowym Facebook. Administratorzy strony opublikowali zrzut ekranu z policyjnego systemu, z którego poznajemy przebieg prowadzonej kontroli. Z notatki wynika, że nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem należący do Komendy Powiatowej z Łukowa zatrzymał do kontroli drogowej radiowóz marki Fiat Bravo pochodzący z KPP Lubartów, którym jechał policjant Wydziału Kryminalnego. Okazało się, że kierowca fiata bravo przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o 60km/h. W wyniku interwencji kierowca został ukarany mandatem karnym, a policjanci z drogówki zatrzymali jego prawo jazdy.

W Internecie pojawiły się sugestie, że informacja jest fałszywa, ale potwierdził ją dziennikarz portalu WP Moto, który rozmawiał z przedstawicielami zainteresowanych komend. Komenda z Lubartowa potwierdziła, że zatrzymany policjant pełnił wówczas służbę i prowadził działania operacyjne. Nie wiadomo jednak, dlaczego nie miał włączonych sygnałów świetlnych. Wyjaśni to prowadzone postępowanie. 

WP Moto przypomina, że radiowóz sam z siebie nie jest pojazdem uprzywilejowanym. Jeśli porusza się bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, to musi się stosować do wszystkich przepisów ruchu drogowego.

Reklama