Reklama
Reklama

Rodzina Kulczyków może wkrótce wzbogacić się o 200 mln zł

Dominika i Sebastian Kulczyk | fot. Marcin Kmieciński/PAP/Strefa Gwiazd

Wkrótce spółki giełdowe będą wypłacały dywidendy z tytułu zysków wypracowanych w 2017 roku. Okazuje się, że najwięcej powodów do zadowolenia ma rodzina Kulczyków, która z tytułu udziałów w Ciechu wzbogaci się o nawet 200 mln złotych.

O planowanych wypłatach dywidend za 2017 rok donosi portal money.pl. Redakcja portalu przyjrzała się spółkom należącym do najbogatszych Polaków, którzy w akcjach spółek mają majątek warty co najmniej miliard złotych. Okazuje się, że największa dywidenda wpłynie na konto rodziny Kulczyków. Wzbogacą się oni o 153 lub 202 mln zł. Wysokość kwoty jest uzależniona od decyzji wszystkich udziałowców. Zarząd spółki sugeruje kwotę 5,7 zł za jedną akcję, a rada nadzorcza 7,5 zł.

Decyzja w tej sprawie zapadnie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Niezależnie od niej będzie to największa wypłacona dywidenda. Na drugim miejscu znajdzie się Zbigniew Juroszek właściciel spółki Atal - nieco ponad 114 mln zł, a na trzecim Zygmunt Solorz-Żak (ATM Grupa, ZE PAK) - blisko 35 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro