Reklama
Reklama

Trzy osoby zatrzymane za kradzież, której nie było

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które zamieszane są w kradzież, której nie było. Zatrzymanym grozi kara maksymalnie ośmiu lat pozbawienia wolności.

Na początku czerwca mieszkaniec Lubonia zgłosił kradzież samochodu marki Audi A5 o wartości około 150 tysięcy złotych. Bardzo szybko policjanci zaczęli podejrzewać, że wersja przedstawiona przez mężczyznę nie jest prawdziwa. Ostatecznie okazało się, że do kradzieży nie doszło - Zdarzenie od początku było ustawione. Mężczyzna zaplanował, że wyjedzie za granicę, a pod jego nieobecność sąsiad, któremu wcześniej sam wręczył kluczyki, zabierze samochód sprzed domu. Po powrocie mężczyzna zgłosił kradzież. W sprawę zamieszana była również partnerka właściciela pojazdu. Kobieta wiedziała o tym, że mężczyźni się dogadali, ale utrzymywała sprawę w tajemnicy - relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Ostatecznie wszyscy zaangażowani zostali zatrzymani i przyznali się do zeznania nieprawdy oraz zgłoszenia kradzieży, której nie było. Grozi im kara maksymalnie ośmiu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro