Reklama
Reklama

Luksusowy kamper będzie powstawał w wielkopolskiej fabryce Volkswagena

fot. SASCHA STEINBACH/PAP/EPA
fot. SASCHA STEINBACH/PAP/EPA

Volkswagen California XXL został zaprezentowany po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach w Dusseldorfie. Teraz okazuje się, że samochód będzie produkowany w fabryce pod Wrześnią.

Volkswagen California XXL to nowy kamper w ofercie Volkswagena, który w przeciwieństwie do poprzedników powstał na bazie Craftera, a nie Transportera. Dzięki temu samochód jest znacznie większy. Wysokość pojazdu to 2,9, a szerokość ponad 2 metry. W jego wnętrzu znajduje się m.in. sypialnia, sypialnia dla dzieci, kuchnia i łazienka z WC.

Chęć produkcji nowego modelu zgłaszało wiele zakładów, ostatecznie zdecydowano, że kamper będzie powstawał w Wielkopolsce -Decyzja o lokalizacji produkcji kampera we Wrześni zapadła w ostatnich dniach. W naszym zakładzie są już pierwsze cztery prototypy Californii XXL - powiedział w rozmowie z PAP Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Na razie nie wiadomo, kiedy rusza produkcja, ale Ocksen zakłada, że jest to kwestia kilku miesięcy. Szacuje się, że w uruchomienie produkcji modelu California XXL we Wrześni, koncern zainwestuje około 4 mln euro. Docelowo ma powstawać nawet 2000 kamperów rocznie. VW nie podał, ile będzie kosztował kamper w salonie.

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro