Reklama

Wakacyjne remonty w Poznaniu: sprawdź, które ulice będą zamknięte w najbliższym czasie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

W okresie wakacyjnym toczyć się będą remonty torowo-sieciowe w kilku miejscach Poznania.

Przed nami jeszcze prace związane z wymianą wyeksploatowanych zwrotnic i rozjazdów na węźle Półwiejska od strony ul. Górna Wilda, które rozpoczną się 23 czerwca i mają potrwać do 6 lipca. Prace w tym miejscu są konieczne w związku z planowaną modernizacją torowiska na Wierzbięcicach.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z kolei w weekend, 7-8 lipca, naprawiana będzie zwrotnica i część łuku na skrzyżowaniu ulicy Królowej Jadwigi i Górnej Wildy od strony Wierzbięcic, w związku z czym nieprzejezdny dla tramwajów będzie odcinek od ul. Wierzbięcice do Półwiejskiej.

Natomiast od 2 do 16 lipca przebudowywany będzie przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzka/Grochowska. 2 lipca rozpocznie się też kompleksowa modernizacja sieci trakcyjnej od węzła Traugutta do pętli Dębiec. Prace maja się zakończyć 2 września.W związku z remontami nastąpią zmiany w kursowaniu niektórych tramwajów. Wprowadzone zostaną objazdy. Aby ułatwić przemieszczanie się zarówno na czas prac na ul. Grunwaldzkiej, jak i 28 Czerwca 1956r. uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza- zaznacza Piotr Snuszka.

Kolejne remonty czekają nas też w sierpniu i we wrześniu. W pierwszej połowie miesiąca na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Wojska Polskiego prowadzony będzie remont przejazdu tramwajowego. A we wrześniu (3-16 września) odbędzie się wymiana zużytych zwrotnic i rozjazdów na węźle Głogowska/Hetmańska od strony ul. Reymonta.

Jak informują miejscy urzędnicy kwota przeznaczona na naprawę torowisk w Poznaniu w 2018 roku to 25 mln złotych, a około 1,5 mln zł przeznaczonych zostanie na poprawę infrastruktury autobusowej.

Z dobrych informacji - właśnie dobiega końca remont torowiska i sieci trakcyjnej na ul. Hetmańskiej. Zgodnie z planem z początkiem lipca tramwaje wrócą na tę trasę, a już tydzień wcześniej, 23 czerwca, skończą się w tym miejscu utrudnienia dla kierowców. To jednak nie oznacza końca remontów w mieście.

Wakacje to okres, kiedy - tradycyjnie już - przeprowadzana jest największa liczba prac mających wpływ na organizację transportu publicznego - mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. To bowiem okres, kiedy, w przeciwieństwie do pozostałych miesięcy roku, z komunikacji zbiorowej nie korzystają regularnie uczniowie i studenci, a znacznie rzadziej, ze względu na okres urlopowy, także pozostali pasażerowie. Warto pamiętać, że krótkotrwałe utrudnienia są konieczne, aby poprawić stan infrastruktury torowo-sieciowej, a ZTM stara się tak zorganizować objazdy i komunikację zastępczą, aby utrudnienia były jak najmniej dokuczliwe dla pasażerów. Po zakończeniu prac będzie można podróżować bardziej bezpiecznie i komfortowo - dodaje dyrektor ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro