Reklama

Pięć tysięcy złotych nagrody za wskazanie podpalacza

fot. OSP Głuszyna
fot. OSP Głuszyna

W miniony weekend informowaliśmy o pożarze lasu na terenie Puszczy Noteckiej. Okazuje się, że dzień później w tym samym rejonie doszło do kolejnego pożaru.

Do pierwszego pożaru doszło w niedzielę nad ranem. Ogniem zostało objęto około dwóch hektarów lasu, a działania strażaków trwały wiele godzin. Po kilkunastu godzinach udało się pożar ugasić, ale w poniedziałek rano zauważono kolejny pożar. Płonął młodnik w okolicy poprzedniego pożaru. Tym razem udało się zminimalizować straty, choć działania zabezpieczające również trwały wiele godzin -Istnieje podejrzenie, że ich przyczyną są podpalenia. Na terenie sąsiedniego Nadleśnictwa Potrzebowice wcześniej pojawiało się wiele podobnych pożarów, które wybuchały tym samym czasie - około godziny 4-5 rano. Nadleśniczy z Potrzebowic ustanowił wtedy nagrodę 5000 zł za pomoc w ustaleniu sprawcy podpaleń. Dzisiaj została ustanowiona przeze mnie nagroda w tej samej wysokości za pomoc w wykryciu podpalacza na terenie Nadleśnictwa Wronki - powiedział w rozmowie z Gazetą Szamotulską Zbigniew Gzyl, nadleśniczy z Wronek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Informacje pomocne w identyfikacji podpalacza można przekazywać pod numerem nadleśnictwa 67 254 01 48 lub całodobowym numerem policji 997.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro