Reklama
Reklama

Wyprawka szkolna 300 plus. Poznań gotowy do przyjmowania wniosków

Już za dwa tygodnie ruszy nabór wniosków na wyprawkę szkolną w wysokości 300 złotych. To nowy rządowy program. Do jego obsługi miasto zatrudni dodatkowych pracowników.

Wnioski w formie elektronicznej będzie można składać od 1 lipca. Poznańskie Centrum Świadczeń apeluje o skorzystanie z takiej możliwości, żeby ograniczyć kolejki w punktach stacjonarnych. Tam dokumenty będą przyjmowane z miesięcznym opóźnieniem - od 1 sierpnia. W sytuacjach, gdy jest to możliwe, zachęcamy do składania wniosków elektronicznie - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. Osoby, które mają do złożenia więcej dokumentów i muszą przyjść do PCŚ osobiście, zachęcamy do telefonicznego umawiania się na wizyty. To pozwoli oszczędzić czas i sprawniej załatwić złożyć wniosek. Poznań od lat jest uznawany za wzór - miasto, w którym zarówno przyjmowanie dokumentów, jak i wypłaty świadczeń przebiegają bezproblemowo. Jestem pewien, że w tym roku będzie tak samo- dodaje. O świadczenie ,,Dobry start"" można zawnioskować od lipca do 30 listopada.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Dla urzędników rozpoczyna się tzw. akcja świadczeniowa, bo w tym samym okresie poznaniacy będą ubiegać się o 500+, świadczenia rodzinne i alimentacyjne oraz stypendia szkolne. Wnioski o świadczenia rodzinne będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada. W przypadku świadczeń wychowawczych, czyli tzw. 500+ oraz alimentacyjnych - termin upływa miesiąc wcześniej, 30 października.

Łącznie miasto spodziewa sięokoło 90 tysięcy wniosków, z czego ponad 40 tysięcy będzie dotyczyło wyprawki szkolnej. To nie pierwszy raz, gdy w krótkim czasie musimy być przygotowani do przyjęcia wielu dokumentów - podkreśla Grzegorz Karolczyk - dyrektor PCŚ. Jesteśmy na to gotowi. Do obsługi tak dużej liczby osób w sierpniu uruchomimy aż 5 punktów, w których będzie można składać wioski - dodaje.

Wnioski można składać osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi przy ul. Libelta, Gronowej 22 i 28 Czerwca 56. aby nie stać w kolejkach można wcześniej zarezerwować wizytę telefonicznie (61 646 33 44) lub przez internet (www.pcs-poznan.pl).

Godziny pracy Działu Obsługi Klienta PCŚ dostosowane będą do potrzeb mieszkańców. PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10 w dniach od 1 do 31 sierpnia 2018 r. pracować będzie od 7:30 do godz. 18:00. Ponadto wnioski będzie można składać we wszystkie soboty sierpnia od 9.00 do 14.00 - informują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro