Reklama

Pamiętacie Popcorna, psa przejechanego przez kombajn? Podejrzani właśnie stanęli przed sądem

fot. Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju

Przed śremskim sądem stanęły trzy osoby, którym zarzuca się znęcanie nad psem. Oskarżonym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W październiku ubiegłego roku na łamach naszego portalu opisywaliśmy smutną historie małego psa, którego ktoś pozostawił na śmierć na polu kukurydzy. Przywiązano go grubym łańcuchem do roślin, a następnie przez przypadek, w trakcie prac na polu, zwierzę zostało przejechane przez kombajn. Zwierzę udało się uratować i trafiło pod opiekę Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju pod Śremem. O sprawie poinformowana została policja i prokuratura. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania osoby, bądź osób, które mogły dopuścić się tak bestialskiego zachowania wobec zwierzęcia. Prawdopodobnych sprawców udało się znaleźć.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak poinformował portal tydzien.net.pl właśnie ruszył proces w tej sprawie. Przed śremskim sądem stanęły trzy osoby małżeństwo Malwina Sz. i Maciej Sz.- osoby te miały dopuścić się znęcania nad psem między innymi rzucając zwierzęciem o ścianę. Ponadto Malwina Sz. miała z pomocą swojego byłego męża Dawida C. porzucić psa na polu kukurydzy. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro