Reklama

Wyborcy PiS chcą zmiany na stanowisku prezesa partii

fot. Leszek Szymański/PAP

W poniedziałek Jarosław Kaczyński świętował 69. urodziny. Być może to właśnie wiek prezesa sprawia, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości chcą jego ustąpienia.

Sondaż na temat ewentualnej zmiany na stanowisku prezesa PiS przeprowadziłInstytut Badań Pollster na zlecenie Super Expressu. Okazało się, że ustąpienia Jarosława Kaczyńskiego chciałoby 56% badanych deklarujących poparcie dla PiS - Polacy chyba zaczynają dostrzegać wiek pana prezesa, nie był on też specjalnie nigdy popularny wśród wyborców. W elektoracie PiS jest znacząca grupa, której odpowiada polityka PiS, ale niekoniecznie już władze tej partii - mówi w rozmowie z gazetą prof. Antoni Dudek, politolog.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jeszcze ciekawsze są wskazania potencjalnego następcy prezesa. 45% badanych wskazało na Mateusza Morawieckiego, który - choć wskazany na premiera - w partii traktowany jest jako osoba z zewnątrz. Na kolejnych miejscach znaleźli się Beata Szydło (20%), Zbigniew Ziobro (7%), Antoni Macierewicz (5%), Joachim Brudziński (3%), Mariusz Błaszczak (3%). 2% badanych wskazuje na "kogoś innego, a 15% nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie przeprowadzono w dniach 13 - 14 czerwca na reprezentatywnej grupie 1043 Polaków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro