Reklama
Reklama

120 nowych mieszkań komunalnych powstaje na Strzeszynie. "Prace idą zgodnie z harmonogramem"

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Według planów, budowa ośmiu bloków przy ulicy Biskupińskiej w Poznaniu ma się zakończyć w styczniu przyszłego roku.

Pod koniec ubiegłego roku na ulicy Biskupińskiej ruszyła budowa 8 trzykondygnacyjnych budynków z drogami dojazdowymi, parkingiem oraz placem zabaw. Na nowym osiedlu powstaną 72 mieszkania 2-pokojowe, 32 kawalerki oraz 16 mieszkań 3-pokojowych. Największy lokal będzie miał 66,34 m2, najmniejszy - 33, 38 m2. Część mieszkań zostanie też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Budowa 120 mieszkań przy ul. Biskupińskiej realizowana jest zgodnie z harmonogramem. We wszystkich 8 budynkach trwają prace związane z wykończeniem elewacji. Budynki są ocieplane i tynkowane. Wewnątrz pracują elektrycy i instalatorzy, którzy wyposażają mieszkania w instalację elektryczną i sanitarną - poinformowała Magdalena Gościńska, ZKZL. Aż 24 lokale na Strzeszynie przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po 3 na parterach każdego z budynków. Budowa zakończy się w styczniu przyszłego roku. Do tego czasu zagospodarowany zostanie też teren osiedla. Będą miejsca postojowe, na wiosnę pojawią się trawniki i zieleń. W planach jest także budowa placu zabaw dla najmłodszych - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro