Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 9
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pikieta na pl. Kolegiackim pod hasłem: „Stop betonowym parkom!”

sw
poniedziałek, 18.06.2018 r.
godz. 19.08
sw | poniedziałek, 18.06.2018 r., godz. 19.08
Pikieta na pl. Kolegiackim pod hasłem: „Stop betonowym parkom!”
fot. Kolektyw Kąpielisko @ FB

Akcja zorganizowana przez Kolektyw Kąpielisko miała na celu odstąpienie przez miejskie władze od decyzji likwidacji ogrodu społecznego w Parku Kasprowicza.

Poniedziałkową pikietę poprzedzał happening zorganizowany w Parku Kasprowicza, będącym zarazem przedmiotem sporu. Społecznicy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kolektyw Kąpielisko mają sporo uwag w związku z planami dotyczącymi przyszłości parku, w którym uprawiają ogród społeczny, czyli miejsce do którego każdy może przyjść i popracować w ziemi. Miasto nie przedłużyło wygasającej 30 czerwca umowy, na mocy której stowarzyszenie zajmowało się ogrodem. Problemem anonsowanym przez Kolektyw Kąpielisko nie jest jednak sama umowa, a chęć likwidacji całego ogrodu, pełniącego ich zdaniem ważnego dla lokalnej społeczności. W miejscu, w którym teraz mieści się ogród, ma powstać arena wrotkarska. W tym celu planuje się wycinkę około 300 drzew.

Początkowo mówiło się o utworzeniu ogrodu w nowym miejscu, przylegającym do starej lokalizacji, jednak temat ucichł. - Za mglistymi obietnicami nie poszły jednak żadne decyzje. Rozmowy z POSiR, Radą Osiedla św. Łazarz oraz Prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem jako stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko podejmowaliśmy od listopada 2017 r. Jednak w żadne spotkanie ws. planowanych obiektów nigdy nas nie włączono. Dziś mamy poczucie, że byliśmy jedynie zwodzeni grą “na czas”  - piszą w swoim oświadczeniu przedstawiciele stowarzyszenia.

Kolektyw Kąpielisko dostał w końcu wezwanie do opuszczenia parku, bez możliwości przekazania wcześniej proponowanej działki. Ta decyzja w praktyce oznacza koniec społecznego ogrodu.

Reklama