Reklama

Awaria PEKI:"w niedzielę późnym wieczorem przywrócono pełną sprawność systemu"

fot. archiwum

W weekend występowały problemy z systemem PEKA. ZTM zapewnia, że system działa już poprawnie.

Od dwóch dni nie działa system Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej przez co nie można się doładować ani w punkcie ani też przez internet ( nie idzie się nawet zalogować ). Nie było żadnej informacji od ZTM że system nie będzie działał - napisał w niedzielę Marcin. Czyżby PEKA miała awarie od rana? Chce doładować tPortmonetkę i nie mogę. A co jeżeli kontroler mnie złapie? - dodał Mateusz.

Już wczoraj udało się nam potwierdzić, że problem występuje. Potwierdzam, że w miniony weekend występowały problemy z zalogowaniem się na swoje konto na portalu peka.poznan.pl. Natychmiast po stwierdzeniu niestabilnej pracy tej części systemu informatycy ZTM wspólnie z wykonawcą systemu PEKA podjęli starania, dzięki którym w niedzielę późnym wieczorem przywrócono pełną sprawność systemu. Jednocześnie informuję, że Mennica Polska, czyli operator biletomatów nie odnotował żadnej przerwy sprzedaży w całej sieci - poinformowała dziś Agnieszka Smogulecka z ZTM.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 18.06.2018 r., godz. 14.00
    Aktualizacja
    poniedziałek, 18.06.2018 r., godz. 14.00
    Po południu pojawiły się kolejne problemy. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w systemie transakcyjnym PEKA pojawił się problem z wydłużonym czasem odpowiedzi na portalu www.peka.poznan.pl, co skutkuje długim logowaniem lub brakiem możliwości zalogowania się na indywidualne konto użytkownika. Także w Punktach Obsługi Klienta problem powoduje utrudnienia z zakupem biletów. ZTM, wspólnie z wykonawcą systemu, intensywnie pracuje nad usunięciem problemu-czytamy w komunikacie ZTM. Przypominamy, że infrastruktura umożliwiająca płacenie za przejazdy z tPortmonetki (czytniki znajdujące się w tramwajach i autobusach) jest niezależna od systemu transakcyjnego i funkcjonuje poprawnie-dodaje ZTM.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.51 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro