Reklama
Reklama

Zniszczone fotele, brak świateł pozycyjnych i pasów bezpieczeństwa. ITD skontrolowała autobusy przewożące dzieci

fot. WITD
fot. WITD

W miniony piątek inspektorzy ITD zostali wezwani do kontroli autobusów, którym dzieci z Konina miały wyruszyć na wycieczkę. Niestety ze względu na fatalny stan autobusu wyjazd opóźnił się.

Inspektorzy zostali wezwani przez rodziców dzieci, które w piątek miały wyjechać na wycieczkę -Prześwietlony przez inspektorów pierwszy autobus nie miał pasów bezpieczeństwa na kilku fotelach wyposażonych w punkty kotwiczenia. Poza tym liczba miejsc siedzących wpisanych do dowodu rejestracyjnego nie odpowiadała stanowi faktycznemu. Gdy okazało się jeszcze, że nieszczelny był układ pneumatyczny, to przerażenie niedoszłych wycieczkowiczów sięgnęło zenitu. Autobus drugiej grupy dzieci miał niepewne mocowanie siedzisk foteli. Wysuwały się do przodu, co przy nagłym hamowaniu groziło nieszczęściem. Przy niektórych fotelach brakowało punktów kotwiczących pasy bezpieczeństwa. Ponadto pojazd miał niesprawne światło pozycyjne - relacjonuje biuro prasowe WITD w Poznaniu.

Kontrola poskutkowała zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych i zakazem dalszej jazdy. Okazało się jednak, że to nie koniec problemów. Organizator wycieczki sprowadził na miejsce kolejny autokar -Kolejna kontrola wykazała jednak, że kierowca tego autobusu nie odebrał prawidłowego odpoczynku tygodniowego. Otrzymał mandat karny, a przedsiębiorcę czeka postępowanie wyjaśniające - wyjaśnia WITD.

Dzieci na wycieczkę zabrał dopiero kolejny ściągnięty kierowca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro