Reklama
Reklama

Na terenie fabryki Volkswagena otwarto... pasiekę

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Zakład Volkswagena we Wrześni zajmuje 220 hektarów, a jego część zajmuje miododajna łąka. Na tym terenie otwarto właśnie pasiekę, z której miód trafi do zakładowej kantyny.

Powstanie pasieki jest inicjatywą pracowników fabryki - Nasz zakład we Wrześni zajmuje powierzchnię 220 ha, od początku naszym celem jest promowanie zrównoważonych inwestycji, co potwierdza uzyskanie certyfikatu niemieckiego Towarzystwa na rzecz Zrównoważonego Budownictwa. Kiedy pracownicy zaproponowali wykorzystanie części terenów zielonych pod łąkę miododajną pomyślałem, że to doskonały pomysł. Cześć naszego terenu obsialiśmy roślinami kwiatowymi, w tym lawendą, a nasi pracownicy przygotowali ule dla 25 rodzin pszczelich - mówiRalf Nitzschke, dyrektor fabryki. Miód z przyzakładowej pasieki trafi do kantyny na terenie fabryki.

To już kolejne proekologiczne działania koncernu na terenie naszego województwa -W kwietniu z okazji 25-lecia istnienia Volkswagen Poznań pracownicy firmy wspólnie z Nadleśnictwem Babki oraz sąsiadami zakładu w Antoninku posadzili 25.000 drzew w okolicy fabryki. Wśród posadzonych gatunków znalazły się m.in. dąb bezszypułkowy, śliwa tarnina, czereśnia ptasia czy grusza pospolita i sosna zwyczajna - informuje Mikołaj Jóźwiak z działu marketingu VW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro