Reklama
Reklama

Solaris nagrodzony. Tym razem za żłobek

fot. powiat.poznan.pl
fot. powiat.poznan.pl

Firma Solaris Bus & Coach została doceniona przez Stowarzyszenie Centrum PISOP za inicjatywę żłobka "Pod Zielonym Jamniczkiem" dla dzieci swoich pracowników.

Podpoznańskie przedsiębiorstwo od dawna zaangażowane jest w akcje skierowane do lokalnych społeczności. Żłobek "Pod Zielonym Jamniczkiem", czyli całodzienna placówka opieki nad dziećmi pracowników jest jedną z nich. Solaris otrzymał tytuł Asa Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii "Stosunki pracy", obejmującej takie obszary działalności jak bezpieczeństwo pracy, adaptacja i integracja pracowników, wolontariat pracowniczy, a także work-life balance.

Nagrodzona inicjatywa funkcjonuje od 2012 r. i ma na konice blisko 100 wychowanków. Aktualnie pod opieką "zielonego jamniczka" znajduje się 33 dzieci pracowników Solarisa podzielonych na grupy wiekowe. Dla bywalców żłobka prowadzone są zajęcia m.in. z plastyki, muzyki czy języka angielskiego. Dzieci pracowników Solarisa opiekują się własnym ekologicznym ogrodem warzywnym, samodzielnie sadzą i dbają o rośliny, poznają zasady poruszania się w ruchu drogowym i bezpiecznego zachowania w autobusie.

Działania przedsiębiorstwa państwa Olszewskich w obszarze edukacji młodych ludzi, doceniła jury powołane przez Stowarzyszenie PISOP, do którego należeli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Wielkopolskiej Izby-Przemysłowo Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. To nie pierwszy laur dla Solarisa w tej dziedzinie. W maju działania realizowane przez firmę zostały także wyróżnione prestiżowym "Listkiem CSR", nadawanym przez tygodnik "Polityka", firmę doradczą Deloitte oraz FOB (Forum Odpowiedzialnego Biznesu).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro