Reklama

GIS ostrzega! Groźna bakteria w parówkach z szynki

fot. Frank C. Müller/wikimedia/CC BY SA 30
fot. Frank C. Müller/wikimedia/CC BY SA 30

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o odkryciu bakterii Listeria monocytogenes w parówkach z szynki Simply food. Parówki ze wskazanej serii stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Producentem parówek sprzedawanych pod nazwą Parówki z szynki. Simply food 200g są zakłady mięsne UNIMIĘS z Chrzanowa -Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej z pięciu próbek produktu w ilości 330 jtk/g (jednostek tworzących kolonię/gram), podczas gdy zgodnie z prawem żywnościowym w żadnej z pięciu badanych próbek nie może być więcej niż 100 jtk/g - informuje GIS.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Zakwestionowana partia została oznaczona numerem 180524001, nr operatora 28 oraz datą przydatności do spożycia do 16 VI 2018 roku. GIS poinformował o wynikach odpowiednie służby i zlecił wycofanie zakwestionowanego towaru z rynku. Jednocześnie ostrzega osoby, które zakupiły parówki przed ich spożyciem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro