Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Ukradli pięćdziesiąt sześć telewizorów. Grozi im kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności

BS
czwartek, 14.06.2018 r.
godz. 17.00
BS | czwartek, 14.06.2018 r., godz. 17.00
Ukradli pięćdziesiąt sześć telewizorów. Grozi im kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności

Kilka tygodni trwało śledztwo, które doprowadziło policjantów do zatrzymania czterech mężczyzn, którzy odpowiadają za kradzież pięćdziesięciu sześciu telewizorów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do kradzieży doszło w marcu na terenie firmy transportowej w Lesznie - Ustalono wówczas, że w godzinach nocnych zdemontowano część opłotowania posesji, a następnie zerwano plomby od naczepy ciągnika siodłowego. Ostatecznie z wnętrza pojazdu zginęło 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych - relacjonuje Monika Żymełka z miejscowej policji.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia i ujęcia sprawców. Okazało się, że trop zaprowadził śledczych do Gorzowa Wielkopolskiego. Dwa dni temu przystąpiono do finalizacji sprawy - Policjanci weszli do kilu mieszkań na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Zatrzymali trzech mężczyzn biorących udział w rabunku. Czwarty podejrzany sam dotarł do leszczyńskiej komendy. To mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo u jednego z podejrzanych policjanci podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 20 gramów marihuany - dodaje Żymełka.

Wszyscy zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniem majątkowym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara dziesięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają też, czy zatrzymani nie mają związku z innymi podobnymi kradzieżami z terenu całego kraju.

Reklama