Reklama
Reklama

Samotny protest 83-latki przed urzędami: kobieta walczy o odszkodowanie za dom

Mieszkanka Skrzynek przed urzędami w Kórniku i w Poznaniu walczy o odszkodowanie za działkę nad którą przebiegają linie najwyższych napięć.

Starsza kobieta, samotnie, z własnoręcznie wykonanym transparentem protestowała pod Urzędem Gminy w Kórniku oraz przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu. Genowefa Jankowiak protestuje, bo jej zdaniem urzędnicy zaniżyli kwotę odszkodowania za jej działkę nad którą biegną linie najwyższych napięć.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Kobieta miała kilkanaście lat temu otrzymać propozycję wykupu działki za 350 tysięcy złotych, lecz się na to nie zgodziła - jak mówi - za namową jednego z radnych. Ten sugerował jej, że za dom i działkę kobieta może dostać więcej pieniędzy. Kolejne wyceny były jednak zdecydowanie niższe. Spośród wszystkich właścicieli okolicznych działek, których dotyczy ta kwestia- tylko 83-latka nie przyjęła proponowanej przed laty wyceny. Od początku gmina ma winę. W 1958 roku dali nam pozwolenie na budowę. Za 10, czy 12 lat przekształcili mi działkę budowlaną, sadowniczą na rolną, bez powiadamiania - mówi Genowefa Jankowiak.

83 letnia mieszkanka Skrzynek pod Kórnikiem domaga się pomocy od władz gminy, chce by te wypłaciły jej odszkodowanie. W tej chwili podstawy prawne uniemożliwiają rekompensatę w takiej wysokości, jaka pani by sobie życzyła żeby ta sprawa była załatwiona - tłumaczy Antoni Kalisz, wiceburmistrz Kórnika.

Władze gminy proponowały już kobiecie wykup działki za 120 tysięcy a także zagwarantowały mieszkanie komunalne w gminie. Genowefa Jankowiak nie przyjęła tej propozycji.Dyskusje na ten temat trwają na szczeblu rady i samorządów, zobaczymy. Jestem przekonany, że powinniśmy ten problem rozwiązać - dodaje Antoni Kalisz.

W ciągu dwóch tygodni kobiecie ma zostać przedstawiona nowa propozycja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro