Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Samotny protest 83-latki przed urzędami: kobieta walczy o odszkodowanie za dom

j
czwartek, 14.06.2018 r.
godz. 11.30
j | czwartek, 14.06.2018 r., godz. 11.30
Samotny protest 83-latki przed urzędami: kobieta walczy o odszkodowanie za dom

Mieszkanka Skrzynek przed urzędami w Kórniku i w Poznaniu walczy o odszkodowanie za działkę nad którą przebiegają linie najwyższych napięć.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Starsza kobieta, samotnie, z własnoręcznie wykonanym transparentem protestowała pod Urzędem Gminy w Kórniku oraz przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu. Genowefa Jankowiak protestuje, bo jej zdaniem urzędnicy zaniżyli kwotę odszkodowania za jej działkę nad którą biegną linie najwyższych napięć.

Kobieta miała kilkanaście lat temu otrzymać propozycję wykupu działki za 350 tysięcy złotych, lecz się na to nie zgodziła - jak mówi - za namową jednego z radnych. Ten sugerował jej, że za dom i działkę kobieta może dostać więcej pieniędzy. Kolejne wyceny były jednak zdecydowanie niższe. Spośród wszystkich właścicieli okolicznych działek, których dotyczy ta kwestia- tylko 83-latka nie przyjęła proponowanej przed laty wyceny. Od początku gmina ma winę. W 1958 roku dali nam pozwolenie na budowę. Za 10, czy 12 lat przekształcili mi działkę budowlaną, sadowniczą na rolną, bez powiadamiania – mówi Genowefa Jankowiak.

83 letnia mieszkanka Skrzynek pod Kórnikiem domaga się pomocy od władz gminy, chce by te wypłaciły jej odszkodowanie. W tej chwili podstawy prawne uniemożliwiają rekompensatę w takiej wysokości, jaka pani by sobie życzyła żeby ta sprawa była załatwiona – tłumaczy Antoni Kalisz, wiceburmistrz Kórnika.

Władze gminy proponowały już kobiecie wykup działki za 120 tysięcy a także zagwarantowały mieszkanie komunalne w gminie. Genowefa Jankowiak nie przyjęła tej propozycji. Dyskusje na ten temat trwają na szczeblu rady i samorządów, zobaczymy. Jestem przekonany, że powinniśmy ten problem rozwiązać – dodaje Antoni Kalisz.

W ciągu dwóch tygodni kobiecie ma zostać przedstawiona nowa propozycja.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama