Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Rusza sezon kąpielowy. Poznaniacy mają do dyspozycji pięć kąpielisk miejskich!

j
czwartek, 14.06.2018 r.
godz. 09.30
j | czwartek, 14.06.2018 r., godz. 09.30
Rusza sezon kąpielowy. Poznaniacy mają do dyspozycji pięć kąpielisk miejskich!
fot. POSiR

W piątek, 15 czerwca, oficjalnie rozpocznie się sezon kąpielowy nad poznańskimi jeziorami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z pięciu kąpielisk miejskich - Krzyżowniki, Kaskada, Malta, Rusałka i Strzeszynek. Będą one funkcjonowały do 31 sierpnia. W tym czasie w godzinach od 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie jednocześnie dwóch ratowników. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest również możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

Wypoczywający nad wodą zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących na kąpieliskach regulaminów. Należy między innymi respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników, nie pozostawiać dzieci do lat 7 bez opieki. Na terenie kąpielisk spożywanie alkoholu i grillowanie jest zabronione, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji apelują do wypoczywających nad wodą o nie wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu – informuje Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

W upalne dni wypoczywający nad jeziorami mogą korzystać nie tylko z kąpieli wodnej i słonecznej, ale również z infrastruktury rekreacyjnej. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe, place zabaw i siłownie zewnętrzne – dodaje.

Jak już wcześniej informowaliśmy po badaniach Państwowego Inspektora Sanitarnego możemy mieć pewność, że woda w poznańskich kąpieliskach jest przydatna do kąpieli. Również organizator kąpielisk, czyli POSiR zapowiada, że w trakcie sezonu, co kilka tygodni będzie przeprowadzać swoje badania. W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane.

Reklama