Reklama
Reklama

Poszukiwani ukryli się w szafie i pod łóżkiem. Wytropił ich Zidan

zdj. ilustracyjne | fot. policja/archiwum

Funkcjonariusze z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób zatrzymali 40-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę, którzy byli poszukiwani listem gończym. W zatrzymaniu pomógł pies służbowy, który doprowadził policjantów do kryjówki.

Policyjna akcja rozpoczęła się w rejonie skrzyżowania ulicy Polnej i Górnośląskiej w Kaliszu - Funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Rover, którym podróżowali 33-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna. Zarówno kierowca jaki i pasażerka auta byli poszukiwani listami gończymi. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednak kierowca nie zastosował się do polecenia i szybko odjechał. Rover zatrzymał się przy wjeździe na teren jednej z posesji przy ulicy Górnośląskiej, a znajdujące się w środku osoby wbiegły do bramy - relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz z miejscowej policji.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci ruszyli za poszukiwanymi, ale okazało się, że ukryli się oni w jednym z mieszkań - Na miejsce skierowano przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym podopiecznym. Zidan od razu podjął trop i z zaparkowanego na chodniku auta, doprowadził policjantów wprost pod drzwi jednego z mieszkań - dodaje Jaworska - Wojnicz.

Pomimo głośnych wezwań drzwi pozostały zamknięte, a policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania -W trakcie przeszukania pomieszczeń, policjanci odnaleźli kobietę i mężczyznę. 40-latek ukrył się pod łóżkiem, natomiast 33-latka w szafie pod stertą ubrań. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - podsumowuje Jaworska - Wojnicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro