Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Pierwszy transfer Kolejorza: Tomasz Cywka zawodnikiem Lecha Poznań

sk
środa, 13.06.2018 r.
godz. 16.37
sk | środa, 13.06.2018 r., godz. 16.37
Pierwszy transfer Kolejorza: Tomasz Cywka zawodnikiem Lecha Poznań
lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

Tomasz Cywka został pierwszym wzmocnieniem Lecha Poznań przed sezonem 2018/19.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
29-latek przejdzie do Kolejorza na zasadzie wolnego transferu. Warunki umowy ustalono już kilka tygodni temu, ale dopiero teraz klub z Bułgarskiej oficjalnie poinformował o pozyskaniu piłkarza.
 
Cywka w minionych rozgrywkach zaliczył 29 występów w barwach Białej Gwiazdy i zanotował dwie asysty. Może grać jako prawy obrońca lub defensywny pomocnik.
 
- To zawodnik uniwersalny, który może grać na pozycji prawego obrońcy i środkowego pomocnika. Obserwowaliśmy go jeszcze w czasie gry na poziomie Championship. Nie bez znaczenia jest fakt, że to Polak, którego charakteryzuje silna osobowość, odporność na stres i który poradzi sobie z dużą presją w Poznaniu - powiedział dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.
 
Cywka podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon. - Lech to uznana marka w kraju. Kiedy się zgłosił i zaproponował kontrakt, to nie musiałem się długo zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Rozmawiałem z kilkoma osobami i utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja o dołączeniu do zespołu jest słuszna. Cieszę się z powodu rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze i już nie mogę się doczekać pierwszego występu w nowym klubie - stwierdził nowy zawodnik Lecha.
Reklama