Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Barszcz Sosnowskiego na Wildzie: zostały przeprowadzone oględziny roślin

BS
środa, 13.06.2018 r.
godz. 15.30
BS | środa, 13.06.2018 r., godz. 15.30
Barszcz Sosnowskiego na Wildzie: zostały przeprowadzone oględziny roślin

W poniedziałek interweniowaliśmy w sprawie Barszczu Sosnowskiego, który według naszych czytelników pojawił się na jednej z posesji na Wildzie. Straż Miejska przeprowadziła już kontrolę wskazanej posesji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W poniedziałek na temat obaw mieszkańców rozmawialiśmy z rzecznikiem Straży Miejskiej - Jesteśmy przez cały czas w kontakcie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego. Abyśmy mogli podjąć dalsze kroki niezbędna jest formalna zgoda właściciela terenu. Nie powinno być z tym żadnego problemu wówczas odbędą się oględziny z biologiem, który stwierdzi, co to za roślina i podjęte zostaną dalsze kroki. Może to nastąpić już w najbliższych dniach - wyjaśniał Przemysław Piwecki.

Dziś straż poinformował, że oględziny zostały przeprowadzone - Nie stwierdzono występowania w tym miejscu Barszczu Sosnowskiego, a jedynie podagrycznik pospolity. Jest to chwast bardzo trudny do zwalczenia, ale nie ma właściwości parzących. Kwitnie w czerwcu i lipcu, przypominając wtedy barszcz - poinformował Piwecki.

Przypominamy Barszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Wywołuje reakcje skórne - zaczerwienienia, obrzęki, pęcherze porównywalne z oparzeniami, a w skrajnych przypadkach kontakt może okazać się śmiertelny.

Reklama