Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

Strażnicy miejscy uratowali życie przechodnia. Podziękował im zastępca prezydenta

BS
wtorek, 12.06.2018 r.
godz. 19.45
BS | wtorek, 12.06.2018 r., godz. 19.45
Strażnicy miejscy uratowali życie przechodnia. Podziękował im zastępca prezydenta

Patrol Straży Miejskiej uratował pod koniec maja życie mężczyzny, który doznał ataku padaczki. Za ofiarną służbę strażnikom podziękował zastępca prezydenta Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1003 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło 30 maja u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Roosevelta - Służbę w centrum miasta pełnili tego dnia Magdalena Gołąbek oraz Krystian Sokalski z referatu Jeżyce. W czasie patrolu dostrzegli mężczyznę, który upadł na jednym z przejść dla pieszych. Okazało się, że dostał ataku padaczki - informuje Urząd Miasta i relacjonuje szczegółowo - Strażnicy zareagowali natychmiast i udzielili mu pierwszej pomocy. Ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej, a gdy mimo to stracił przytomność, strażniczka przystąpiła do reanimacji. Mundurowym pomogli znajdujący się w pobliżu policjanci i przechodnie. Na miejsce wezwano karetkę, która zabrała poszkodowanego.

Profesjonalnej i szybkiej interwencji pogratulował strażnikom Mariusz Wiśniewski - Warto pokazywać mieszkańcom Poznania, że straż miejska nie zajmuje się tylko sprawami porządkowymi. Służba to też niesienie pomocy w sytuacjach bardzo życiowych, które mogą przydarzyć się każdemu mieszkańcowi - mówił zastępca prezydenta Poznania.

Reklama