Reklama

Duża ilość wypadków z udziałem jednośladów. Policjanci apelują o ostrożność

archiwum | fot. Mateusz Gawarecki
archiwum | fot. Mateusz Gawarecki

W ostatnim czasie kilkukrotnie informowaliśmy o wypadkach z udziałem motocyklistów. Niestety niektóre z nich skończyły tragicznie. Policjanci apelują do kierowców jednośladów o zwiększoną ostrożność.

Do ostatniego śmiertelnego wypadku z udziałem motocykla doszło w niedzielę na terenie powiatu nowotomyskiego. Niestety tegoroczne statystki nie napawają optymizmem -W okresie od stycznia do maja br. poznańska drogówka odnotowała, aż 81 zdarzeń z udziałem motocyklistów. 36 osób zostało rannych, a w jednym przypadku osoba poniosła śmierć na miejscu - informuje Aleksandra Tomczyk z poznańskiej policji. Natomiast tylko w czerwcu na naszych łamach opisywaliśmy dwa kolejne śmiertelne wypadki -Wzajemna tolerancja, rozwaga oraz zwiększenie ostrożności podczas trwającego sezonu motocyklowego daje gwarancję bezpieczeństwa na drodze. Najważniejsze jest, aby jazda była bezpieczna i zgodna z obowiązującymi przepisami. Policjanci potwierdzają, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest prędkość. Niedostosowanie jej do panujących warunków, czy własnych umiejętności często kończy się tragicznie - apelują policjanci.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro