Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Supersamochody znów zaprezentują się w Poznaniu

j
wtorek, 12.06.2018 r.
godz. 18.00
j | wtorek, 12.06.2018 r., godz. 18.00
Supersamochody znów zaprezentują się w Poznaniu
fot. Piotr Sagalara, archiwum

Pod koniec czerwca do Poznania zjedzie niemal 150 superszybkich samochodów. Rozpocznie się kolejna edycja Gran Turismo Polonia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku do Poznania przyjadą 144 supersamochody. Wszystko za sprawą 12. edycji Gran Turismo Polonia – spotkania międzynarodowego klubu kierowców najszybszych i najdroższych samochodów świata. Wieloletnie doświadczenie pokazało nam, że właśnie taka liczba jest optymalna, aby uczestnicy mogli w komfortowy sposób wykorzystać tor i dostępną infrastrukturę. Musieliśmy ograniczyć w związku z tym liczbę miejsc, bo chętnych zwykle mamy znacznie więcej. W 2018 lista startowa zapełniła się już z początkiem roku – mówi Peter Ternström, założyciel klubu Gran Turismo, organizator wydarzenia. Wśród samochodów, które pojawią się w stolicy wielkopolski znajdują się topowe modele takich marek jak Lamborghini, Ferrari, Porsche czy McLaren. Nie zabraknie jednak także innych, czasem niezwykle rzadkich bolidów. Wszystkie łączy jednak sportowy charakter i niebagatelna wartość – na czas Gran Turismo parking przy hotelu Andersia staje się jednym z najdroższych parkingów Europy. Ostateczną listę samochodów poznamy tuż przed samym wydarzeniem – dodaje.

Wydarzenie odbywać się będzie zgodnie ze sprawdzoną formułą z 2017 roku. Ograniczyliśmy liczbę dodatkowych, rozpraszających uwagę atrakcji, aby skupić się na samochodach i ich wyczynach na torze, bo to dla nich przyjeżdżamy tutaj co roku. Zapraszamy więc wszystkich miłośników motoryzacji, u których ryk potężnych silników wywołuje gęsią skórkę. Gwarantujemy, że będą mieli co oglądać, a my ze swojej strony postaramy się, aby mogli to zrobić w komfortowych warunkach – zapowiada organizator.

Gran Turismo Polonia odbywać się będzie w dniach od 27 a 31 czerwca. 30 czerwca zorganizowany zostanie dzień otwarty dla publiczności. Wejście na Tor Poznań będzie bezpłatne.

Reklama