Reklama
Reklama

Jarosław Pucek z prezydentem Grobelnym na Półwiejskiej i billboardach. Czy to początek kampanii?

fot. Agnieszka

Kolejny komitet wyszedł na ulicę, by spytać poznaniaków o ich oczekiwania względem miejskim polityków. Tym razem zdecydowało się na to "Dobro miasta".

Choć kampania przed wyborami jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęła, to stronnictwa polityczne intensyfikują działania, które mają przekonać do nich potencjalnych wyborców. I nie ograniczają się przy tym do samej tylko aktywności w sieci. Mniejsze komitety chętniej niż duże partie, wychodzą "na miasto", aby zapytać poznaniaków o to, czego ci wymagają od miejskich włodarzy.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W towarzystwie Pucka, dziś na konferencji przy pomniku Starego Marycha pojawił się były prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Obaj panowie trzymali plansze z logotypami Dobro Miasta, a także zachęcali poznaniaków do kontaktu. Jeden z użytkowników twittera zamieściwszy zdjęcie tych polityków na swoim profilu, napisał: - Chyba zbliżają się wybory. Każdy chce się dowiedzieć czego chcą poznaniacy. @PrawodoMiasta było pierwsze?

Wywołane do tablicy Prawo do Miasta odpowiedziało z przekąsem: - Ryszard Grobelny pyta poznaniaków o zadanie po 16 latach prezydentury, to ciekawe. Jak się okazuje jednak, ocena prezydentury Grobelnego jest cały czas żywym tematem, bo jak zauważa jeden z twitterowych komentujących: - Po tej konferencji na deptaku mam wrażenie, że dla dużej części poznaniaków @rgrobelny wciąż jest prezydentem.

Jednocześnie na poznańskich autobusach pojawiły się reklamy, z których spoglądają uśmiechnięte sylwetki Pucka z Grobelnym. Taki sposób komunikacji budzi sporo kontrowersji, gdyż start kampanii wyborczej nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony przez premiera. A takie działania, jak reklama na autobusie nosi znamiona elementu kampanii wyborczej, który przed jej rozpoczęciem jest prawnie zakazany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro