Reklama
Reklama

13-latek, którego matka zginęła w wybuchu kamienicy na Dębcu prawdopodobnie trafi pod opiekę ciotki

fot. Paweł Ryba

Sąd czasowo ograniczył dziś prawa rodzicielskie Tomaszowi J. podejrzanemu o wysadzenie kamienicy na Dębcu. Jego synem - 13-letnim Kacprem prawdopodobnie zaopiekuje się ciotka.

Jak już wcześniej informowaliśmy o prawa rodzicielskie przed sądem walczą babcia i ciotka Kacpra. Jego mama zginęła w wybuchu na Dębcu a ojciec który podejrzewany jest o spowodowanie wybuchu kamienicy i usłyszał też zarzuty za zamordowanie matki Kacpra obecnie przebywa w areszcie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji chłopiec trafi pod opiekę ciotki. Sąd na razie ze względu między innymi na to, że proces cały czas trwa nie komentuje sprawy. Sąd nie jest upoważniony do tego, aby szeroko państwu powiedzieć, co w tym postępowaniu zostało zawarte - mówiła Barbara Dolata, wiceprezes Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto. Ograniczono prawa rodzicielskie ojcu chłopca, który przebywa w areszcie śledczym - w związku z tym nie ma możliwości sprawowania tej władzy rodzicielskiej i została ustanowiona tymczasowa rodzina zastępcza - dodała.

Chłopiec wciąż przechodzi rehabilitację po poważnym wypadku drogowym, do którego doszło w styczniu. 13-latek jechał wtedy z ojcem. Tomasz J. nie odniósł poważniejszych ran, a zamordowana matka twierdziła wcześniej, że jej mąż uderzył w drzewo celowo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro