Reklama

Działacze PiS z Tadeuszem Zyskiem na czele zebrali 4 tys. podpisów na rzecz budowy przejścia przez tory wzdłuż ul. Opolskiej

fot. Tadeusz Zysk @ fb
fot. Tadeusz Zysk @ fb

- Nie mówimy, tylko robimy - pisze Zysk na swoim facebookowym profilu. Petycja z podpisami poznaniaków została złożona w Urzędzie Miasta.

Przejście przez tory przy ul. Opolskiej jest jedną z najbardziej palących potrzeb komunikacyjnych w Poznaniu. Znajdują się tam dwie pętle: autobusowa i tramwajowa, a w pobliżu także dworzec PKP. Brak przejścia stwarza problem zarówno dla pasażerów tych środków komunikacji, jak i pieszych, rowerzystów i kierowców.

Kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości zapowiada, że właśnie tego typu inwestycje są dla niego priorytetem i swoje urzędowanie chce zacząć od ułatwienia życia pojedynczemu człowiekowi, czyli budowy przejść, które umożliwią swobodne przemieszczanie się zarówno pieszym, jak i rowerzystom. Przejść podobnych do tego, którego budowy domaga się Zysk w petycji, jest wedle jego szacunków około 8. Na ich budowę potrzeba 10-12 milionów zł.

Petycja podpisana przez 4 tysiące osób została w piątek złożona na pl. Kolegiackim. - Następny krok to PKP PLK S.A - pisze na swoim profilu kandydat na prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro