Poznań Open: Hurkacz awansował do ćwierćfinału! Jako pierwszy Polak od pięciu lat

Hubert Hurkacz zapewnił sobie w czwartek awans do ćwierćfinału tenisowego challengera ATP Poznań Open. Ostatni raz tej sztuki dokonał przed pięcioma laty Grzegorz Panfil.

22-latek w drugiej rundzie mierzył się z Matteo Donatim i po zaciętym, ponad dwugodzinnym pojedynku triumfował 6:3, 6:7 (5), 6:3.
- Dzisiaj super grał mój przeciwnik, więc trzeba było wejść na bardzo wysoki poziom, żeby go pokonać. W drugim secie miałem okazje, ale cały czas Matteo niesamowicie walczył i było bardzo ciężko go przełamać. Świetnie zacząłem ten mecz i szybko zdobyłem przewagę. Fajnie, że szybko udało mi się tego pierwszego seta zakończyć. Potem była niesamowita walka, najważniejsze że dla mnie zwycięska. Rywal w ćwierćfinale? Nie mam typu, niech Rosjanin z Niemcem grają jak najdłużej (śmiech) - komentował Hurkacz.
W piątkowym ćwierćfinale Polak zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Aleksiej Watuti - Jeremy Jahn. W czwartek mecz Rosjanina i Niemca przerwano na początku trzeciego seta ze względu na zapadające ciemności. Spotkanie zostanie dokończone w piątkowe południe, a po 18 jego zwycięzca zmierzy się z Hurkaczem.
W półfinale gry podwójnej znaleźli się Michał Dembek i Jan Zieliński, którzy pokonali 6:4,6:3 Victora Estrellę Burgosa i Roberto Quiroza. Z turniejem pożegnali się Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków. Lepsi okazali się Grzegorz Panfil i Henri Laaksonen.
W ćwierćfinale singla oprócz Hurkacza znaleźli się Attila Balazs, Facundo Bagnis, Andrea Arnaboldi, V. Estrella Burgos, Taro Daniel i Quentyn Halis.
W piątek rywalizacja ruszy o 11:00. Wejście na korty Olimpii będzie wymagać zakupienia biletów. Normalne można nabywać w cenie 10 zł, ulgowe kosztują 5 zł.