Reklama
Reklama

Mural na rogu Kościuszki/Taczaka został zasłonięty wielkoformatową reklamą restauracji. Internauci oburzeni

fot. Marta Trzpil @ FB
fot. Marta Trzpil @ FB

"Mając taką perełkę w Poznaniu, zakrywamy ją reklamą burgerów" - komentuje sprawę internautka, której zdjęcia stały się przyczynkiem do dyskusji na ten temat.

- Nawet nie wiem jak to podsumować. Jak mogło komuś przyjść do głowy, aby zasłonić mural, sztukę uliczną? - zżyma się autorka wpisu. Choć ścianę kamienicy zdobi bezapelacyjne dzieło sztuki, malunek zakryty jest reklamą restauracji "U Rzeźników".

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Autorem muralu jest francuski artysta Guillaume Alby, tworzący pod pseudonimem REMED. Jego prace znajdują się w USA, Australii, Afryce i różnych zakątkach Europy - informuje internautka. - My, mając taką perełkę w Poznaniu, zakrywamy ją reklamą burgerów. Gratuluję - dodaje ironicznie.


Post na facebooku doczekał się wielu komentarzy i udostępnień. Wśród dzielących się wpisem znalazł się także profil Łazęga poznańska. - Tylko nie mówcie mi o wolnym rynku... Okropne jest to, co się dzieje. Czy taki ma być los świetnych murali, których i tak w Poznaniu jest za mało? - zapytuje bloger.

Na pytanie "Łazęgi" o to: "kto za tym stoi, kto wydał pozwolenie i co na to plastyk miejski?" zdecydował się odpowiedzieć oficjalny profil miasta Poznań - Wysłaliśmy zdjęcia do biura plastyka miejskiego i poprosiliśmy o przyjrzenie się sprawie - komentuje sprawę Portal Poznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro