CLJ: Lech Poznań słabszy od Legii Warszawa

Hubert Sobol fot. Lech TV

W środę we Wronkach odbyło się pierwsze spotkanie półfinału Centralnej Ligi Juniorów.

Lech Poznań, który zajął drugie miejsce w grupie zachodniej, podejmował w nim najlepszy zespół wschodu: Legię Warszawa.

Kolejorz dobrze rozpoczął, bo już w 11. minucie prowadził 1:0. Wszystko za sprawą Huberta Sobola. Młody napastnik wykorzystał asystę Filipa Marchwińskiego i strzałem z 8. metra posłał piłkę do siatki.

Goście zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Po rzucie wolnym w bocznym sektorze doszło do zamieszania pod bramką Lecha, w którym najlepiej odnalazł się Mateusz Bondarenko.

Zwycięskiego gola dla Legii zdobył w drugiej połowie Łukasz Zjawiński. Rewanż w Warszawie zaplanowano na niedzielę.

W drugim półfinale Cracovia pokonała 1:0 Śląsk Wrocław.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Sobol" - Bondarenko 34", Zjawiński 73"

Lech: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski (82. Mateusz Bieniek), Wiktor Pleśnierowicz, Mateusz Skrzypczak, Michał Zimmer - Łukasz Norkowski, Bartosz Bartkowiak (46. Eryk Kryg, 85. Filip Szymczak), Michał Skóraś - Filip Marchwiński (70. Kacper Andrzejewski), Hubert Sobol, Paweł Tupaj

Legia: Cezary Miszta - Michał Król, Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Konrad Matuszewski - Mikołaj Neuman (85. Maksymilian Sitek), Michał Karbownik, Amos Shapiro-Thompson (64. Michał Mydlarz), Maciej Rosołek (52. Mateusz Szwed), Kamil Orlik (89. Bartłomiej Kukułowicz) - Łukasz Zjawiński.