Reklama
Reklama

W czwartek ZDM uruchomi nowe sygnalizacje. Gdzie poczekamy na światłach?

fot. ZDM

Na czwartek Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział uruchomienie dwóch nowych sygnalizacji świetlnych.

Ich budowa rozpoczęła się w połowie kwietnia. Chodzi o instalacje na ul. Starołęckiej (przejazd przez tory tramwajowe na dojeździe do ronda Starołęka) i wyjazd w ul. Jugosłowiańską z os. Kopernika. W tych miejscach często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

- Na ul. Jugosłowiańskiej przy os. Kopernika powstała sygnalizacja, której głównym zadaniem jest umożliwienie bezpiecznego wyjazdu z osiedla. Brak świateł w tym miejscu poważnie utrudniał wyjazd z ulicy podporządkowanej na czteropasmową ulicę Jugosłowiańską, zwłaszcza w okresach największego natężenia ruchu. Dzięki nowej sygnalizacji przy wyjeździe z osiedla łatwiej będzie m.in. przejechać przez cztery pasy ruchu ul. Jugosłowiańskiej i skręcić bezpiecznie w lewo w kierunku ul. Grunwaldzkiej - tłumaczy ZDM.

Poprawa bezpieczeństwa była też motywem instalacji sygnalizacji na ul. Starołęckiej, gdzie często dochodziło do zdarzeń z udziałem tramwajów. System ma być tak ustawiony, żeby komunikacja publiczna miała priorytet przejazdu.

Uruchomienie sygnalizacji nastąpi po porannym szczycie komunikacyjnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro