Reklama
Reklama

Rodzina walczy o opiekę nad chłopcem, który stracił matkę w wybuchu na Dębcu

W poznańskim sądzie rodzinnym rozpoczął się proces o przyznanie opieki nad 13 -letnim Kacprem. Chodzi o chłopca, którego ojciec usłyszał zarzuty za wysadzenie kamienicy na Dębcu.

Chodzi głównie o odebranie praw rodzicielskich mężczyźnie, który miał spowodować wybuch kamienicy, ale usłyszał też zarzuty za zamordowanie matki Kacpra. Sąd ma teraz zdecydować, czy Kacper trafi do rodziców ojca mieszkających w Poznaniu, czy do siostry zamordowanej matki, mieszkającej we Wrocławiu. Ponieważ toczy się sprawa o pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca, a matka nie żyje to możemy powiedzieć, że jest to dziecko, które wymaga umieszczenia gdzieś - być może umieszczenia w rodzinie zastępczej. Musimy poszukać osób najbliższych dla tego dziecka, które będą dla niego najlepszymi opiekunami - poinformowała Barbara Dolata, wiceprezes Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto. Nie możemy powiedzieć, że jest tak, że jeżeli jedna osoba popełniła przestępstwo to ci, którzy są jego bliskimi też na nich pada jakieś odium złego czynu - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Chłopiec wciąż przechodzi rehabilitację po poważnym wypadku drogowym, do którego doszło w styczniu. 13-latek jechał wtedy z ojcem. Tomasz J. nie odniósł poważniejszych ran, a zamordowana matka twierdziła wcześniej, że jej mąż uderzył w drzewo celowo.

Prawdopodobnie w najbliższy piątek sąd ogłosi, komu zostanie przyznana opieka nad Kacprem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro