Reklama
Reklama

Grunwald "pod lupą" strażników miejskich. Posypały się mandaty

fot. Straż miejska

Podczas trwającej kilka godzin kontroli na ulicach Grunwaldu strażnicy miejscy ujawnili 50 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Strażnicy miejscy przeprowadzili kontrolę w rejonie ulic Grottgera, Matejki, Wyspiańskiego, Ułańskiej, Grochowskiej i Promienistej. Celem działań jest zwiększenie dyscypliny kierowców w zakresie prawidłowego parkowania pojazdów. Kilka godzin szczegółowych kontroli ujawniło 50 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Samochody na terenach zielonych, przed przejściami dla pieszych w odległości mniejszej niż 10 m oraz na chodnikach utrudniając ruch pieszych, to najczęściej powtarzające się przypadki ujawnione przez strażników. Posypały się mandaty. Jednak czy będzie poprawa zależy tylko od samych kierowców - informuje Przemysław Piwceki, rzecznik straży miejskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z brakiem kultury kierujących muszą walczyć wszyscy. W Poznaniu jest kilka tysięcy ulic i na każdej dochodzi do wykroczeń. Nasze wzmożone i systematyczne działania mają spowodować u kierujących refleksje i większą rozwagę, a u pozostałych mieszkańców zwiększyć wrażliwość na przypadki łamania prawa - dodaje.

Strażnicy już zapowiadają kolejne kontrole. W najbliższym czasie pojawią się między innymi na ulicach Jarochowskiego, Niegolewskich czy Sczanieckiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro