Reklama
Reklama

POSiR po naszej interwencji zapowiada: "Pomożemy kaczkom nad Maltą"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W poniedziałek, dzięki akcji eko patrolu, ze śluzy w Cybinie zostało uwolnionych ok. 40 kaczek. POSiR-u obiecuje podjąć kroki, by taka sytuacja się nie powtarzała.

Jak informowaliśmy w poniedziałek, w śluzie przy Jeziorze Maltańskim utknęły trzy kacze rodziny. Niektóre z ptaków, z racji, że nie mogły się stamtąd wydostać, były tam uwięzione przez trzy tygodnie. Cała sprawa zakończyła się happy-endem, pisklaki po interwencji eko patrolu wróciły do swoich mam. Jednak jak informują strażnicy miejscy ze specjalnej jednostki oddelegowanej do spraw zwierzęcych, sytuacja z ptakami, które wpadają do śluzy i nie potrafią się stamtąd wydostać powtarza się notorycznie. Wygląda na to, że pojawiła się szansa, by ograniczyć trochę niedolę kaczek.

- Informacje o problemie powzięliśmy dopiero dzisiaj - tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik poznańskiego POSiR-u. - I oczywiście, chcemy go jakoś rozwiązać. Zastanawiamy się teraz w swoim gronie, jakie środki zastosować, by pomóc ptakom. Nie mogę teraz podać szczegółów, no to wymaga konkretnego technicznego rozwiązania, które musimy jeszcze opracować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro