Reklama

Jacek Jaśkowiak polaryzuje radnych i zgodnie z przewidywaniami otrzymuje absolutorium

fot. Jacek Jaśkowiak @ FB

Urzędujący prezydent otrzymał od radnych absolutorium za wykonanie budżetu na rok 2017. Za jego udzieleniem głosowało PO, Lewica i Prawo do Miasta.

Według statutu miasta wniosek o udzielenie, bądź nieudzielenie absolutorium składa komisja rewizyjna. A komisja rewizyjna, pod przewodnictwem radnej PiS złożyła wniosek o nieudzielenie absolutorium. W związku z tym, nawet jeśli prezydent Jaśkowiak, mając poparcie większości rady, wygrałby to głosowanie, to i tak absolutorium by nie otrzymał. Dlatego przewodniczący rady, Grzegorz Ganowicz złożył wniosek o zamianę przedmiotu głosowania. Propozycja przewodniczącego Ganowicza, mimo sprzeciwu radnych PiS została przyjęta, po czym poddano pod głosowanie właściwy wniosek.

W efekcie radni miasta Poznania udzielili absolutorium urzędującemu prezydentowi, głosami Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Społecznej Koalicja Prawo do Miasta. Przeciw byli radni Prawa i Sprawiedliwości i Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego. Stosunek głosów za i przeciw wynosił 21 do 13. Nikt z obecnych nie wstrzymał się od głosu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro