Reklama

Powstaną trzy kolejne parkingi Park & Ride. Zarezerwowano na ten cel 15 milionów złotych

fot. UMP
fot. UMP

Pod koniec przyszłego roku mają zostać oddanego do użytku trzy nowego parkingi "Park & Ride".

Przetarg na inżyniera kontraktu trzech obiektów zaplanowanych w ramach II etapu budowy tego systemu ogłosiły właśnie Poznańskie Inwestycje Miejskie. Inwestycje zostaną zrealizowane przy rondzie Starołęka, ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Łącznie powstanie ponad 200 miejsc parkingowych. W wieloletniej prognozie finansowej zarezerwowano na ten cel 15 mln zł, ponadto pozyskano niemal 9 mln zł unijnej dotacji w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obiekty na Starołęce i przy ul. Biskupińskiej zajmą ok. 0,5 hektara. - W tym drugim przypadku konieczne jest stworzenie nowej infrastruktury prowadzącej do ciągów komunikacyjnych wzdłuż ul. Biskupińskiej - szczególnie dla osób z ograniczoną sprawność ruchową - prowadzących z terenu parkingu do przystanku kolejowego Poznań Strzeszyn - informuje miasto.

Największy obiekt powstanie przy ul. Świętego Michała, gdzie już teraz działa parking dla samochodów.

Kandydaci na inżyniera kontraktu mogą zgłaszać swoje oferty do 15 czerwca. Latem ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę robót. Miasto deklaruje, że prace zakończą się do 31 października 2019 roku.

Jedyny jak do tej pory obiekt "Park & Ride", zlokalizowany na Piątkowie, oddano do użytku kilka miesięcy temu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro