Reklama

Kreatywni mieszkańcy Swarzędza ustawili na ul. Słowackiego... krzesło alarmowe

fot. Liliana Skrzypczak @ TT
fot. Liliana Skrzypczak @ TT

Od dwóch tygodni na swarzędzkiej ul. Słowackiego stoi krzesło, które ma informować kierowców, by omijali wadliwy fragment nawierzchni.

W miejscu, w którym stoi krzesło, zapadł się asfalt i jak się okazuje - to właśnie awaria nawierzchni jest przyczyną jego ustawienia. Wprawdzie swarzędzcy strażnicy miejscy na zapadniętym fragmencie ul. Słowackiego ustawili pachołki, jednak - jak zauważył dyspozytor - pachołki zniknęły, a w jej miejsce stanęło krzesło. Najwyraźniej, ktoś z mieszkańców uznał, że pachołki nie są skutecznym środkiem zabezpieczającym wadliwą nawierzchnię. Widmo zderzenia z takim pachołkiem dla co poniektórych mogło by nie być wystarczająco odstraszające. Ktoś z rezolutnych mieszkańców ul. Słowackiego postanowił więc wystosować bardziej dobitny przekaz do kierowców, by omijali niebezpieczny fragment jezdni. Jak widać, skutecznie, bo krzesło opatrzone odblaskową kamizelką stoi nieruszone od dwóch tygodni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Strażnicy miejscy wystosowali dzisiaj kolejne ponaglenie do odpowiednich służb, w sprawie naprawy zapadniętego asfaltu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro