Reklama

Na Śródce stanie kolejny już w Poznaniu givebox, czyli szafa do dzielenia się rzeczami

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Jak dotąd w mieście znajdują się trzy giveboksy - na Jeżycach, na Wildzie i na Łazarzu. 9 czerwca do miejsc wyposażonych w taki przybytek dołączy Śródka.

Givebox to miejsce, służące do dzielenia się z innymi tym, czego już ludzie nie potrzebują. Można też z nich wziąć dla siebie coś, jeśli tylko uznamy, że to się nam przyda.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Szafa do dzielenia się przybytkiem stanie w Amfiteatrze Bramy Poznania, gdzie 9 czerwca o godz. 11 odbędzie się mała uroczystość z lemoniadą i owocami. Organizatorzy zaznaczają, że zgodnie z ideą zero waste należy zabrać z sobą swoje naczynia. jeśli ktoś ma w domu coś czego nie potrzebuje, może to przynieść i wzbogacić stan zaopatrzenia śródeckiego giveboksu.

Szafa Givebox dla Śródki powstała w całości z materiałów z odzysku podczas warsztatów stolarskich w trakcie tegorocznej "Wielkiej Majówki w Bramie Poznania. IV rocznicy otwarcia".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro