Reklama
Reklama

Na Dąbrowskiego odsłonięty został mural upamiętniający Powstanie Wielkopolskie

fot. materiały prasowe

Jeżycki malunek wpisuje się w wieloletni program "Niepodległa" i jest pierwszym z serii powstańczych murali, które mają się pojawić w mieście.

Mural powstał we wspólnej inicjatywie wojewody wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmana, a także spółki Enea. Za jego projekt odpowiada dr Arkadiusz Marcinkowski z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Wojewoda Hoffman zwrócił uwagę na rolę, którą, jego zdaniem, mural ma pełnić: - Uważam, że taki sposób utrwalania pamięci o naszej historii ma wielki walor nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim edukacyjny i społeczny.

Również drugi z mecenasów projektu zwraca uwagę na jego znaczenie: - Dla Grupy Enea, firmy społecznie odpowiedzialnej, związanej z Poznaniem, niezwykle ważne są wartości patriotyczne, utrzymanie tradycji pracy organicznej oraz nieustanne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego Polski. Jesteśmy dumni z polskiej historii i narodowych osiągnięć, dlatego jesteśmy częścią ogólnopolskich obchodów - mówi Mirosław Kowalik, prezes Enei

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro