Reklama
Reklama

Łoś biegał po Poznaniu. "Przez skrzyżowanie Katowicka / Baraniaka uciekł nad Maltę"

fot. Natalia Lenartowicz
fot. Natalia Lenartowicz

Do zdarzenia doszło w piątek.

W piątek wieczorem nasza czytelniczka poinformowała, że ulicami miasta biega łoś. Przy Galerii Malta drogę przebiegł nam łoś. Straż miejska podobno goni go po całym mieście - napisała Natalia. Wybiegł z opuszczonych działek przy ul Maltańskiej, wbiegł na budowę przy ul. Lwowskiej a potem biegiem przed skrzyżowanie Katowicka/Baraniaka uciekł nad Maltę - dodała.

Straż miejska potwierdza, że takie zgłoszenia były. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy sporo podobnych zgłoszeń o zwierzęciu przypominającym łosia, które szybko przemieszczało się ulicami miasta. Takie zgłoszenia wpływały do nas między innymi z Winograd, czy właśnie z okolic ulicy abp A. Baraniaka. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu, by nikomu nie stała się krzywda oraz na doprowadzeniu zwierzęcia w miejsce, gdzie jest jego naturalne środowisko - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik SM. Jak dodaje rzecznik należy też pamiętać, że jest to zwierzę i jeśli znajdziemy się kiedykolwiek w takiej sytuacji nie należy się do niego zbliżać i natychmiast zawiadomić odpowiednie służby.

Informację o biegającym zwierzęciu dotarły też do pracowników ZOO. Dostaliśmy też taki sygnał - faktycznie łoś oddalił się do lasu, nasi ludzie monitorowali sytuację - mówi Małgorzata Chodyła rzecznik poznańskiego ZOO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro