Reklama
Reklama

Szamotulska policja złapała motocyklistę, podejrzanego o potrącenie policjanta i ucieczkę

fot. szamotuly.policja.gov.pl

W czwartek doszło do potrącenia policjanta przez motocyklistę, który nie chciał się zatrzymać do kontroli. Śledztwo policji dało szybki efekt.

Informowaliśmy o sprawie jeszcze w czwartek, tuż po zdarzeniu, które miało miejsce na ul. Wronieckiej, w Ostrorogu. Funkcjonariusze drogówki prowadzili tam radarowy pomiar prędkości. - Z uwagi na przekroczenie prędkości przez motocyklistę policjant dał mu sygnał do zatrzymania pojazdu. Motocyklista nie zareagował jednak i potrącił mundurowego, który upadł na jezdnię. W chwili obecnej funkcjonariusz przebywa w szpitalu na obserwacji - tłumaczyła mł. asp. Sandra Chuda, rzecznik policji w Szamotułach.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Od razu rozpoczęły się poszukiwania motocyklisty., który jechał z prędkością 159 km/h w terenie zabudowanym, a także potrącił policjanta. Poszukiwania, na których efekt nie trzeba było długo czekać. "Na trop podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza wpadli policjant oraz policjantka, którzy byli po służbie. W godzinach wieczornych, funkcjonariusze uzyskali informację gdzie może znajdować się motocykl wyglądający jak ten, którym poruszał się motocyklista w Ostrorogu. Policjanci nie czekając więc na nic, sprawdzili teren leśny w okolicy Zapustu i Koźla. Tam zauważyli zaparkowany samochód i trzy osoby, które (jak stwierdził jeden z nich) szukają w lesie poroża. Na polanie przy której były powyższe osoby, policjanci zauważyli świeżo wydeptaną ścieżkę. Cała ta sytuacja wzbudziła ich podejrzenia. Policjanci weszli więc ścieżką w głąb lasu. Tam, w zaroślach znaleźli ukryty motocykl marki Honda" - czytamy w oświadczeniu szamotulskiej policji.

Okazało się, że motocykl należał do jednego z mężczyzn, rzekomo poszukujących poroża. W szybkim tempie zostały wezwane dodatkowe posiłki, a 20-letni mieszkaniec gminy Ostroróg - zatrzymany. Następnie 20-latek został przesłuchany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach. Zarzut, który usłyszał dotyczy czynnej napaści, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Oprócz tego odpowie za wykroczenia, których się dopuścił, czyli m.in. prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 100 km/h.

Męzczyzna przyznał się do winy. Grozi mu 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro