Reklama
Reklama

Radiowóz w Eindhoven zdewastowany przez kibica Lecha?

fot. wijkagentstephanie_eindhoven @ instagram
fot. wijkagentstephanie_eindhoven @ instagram

Nieznany dotąd sprawca (bądź sprawcy) nabazgrali na karoserii policyjnego radiowozu w Holandii m.in. "CHWDP", "LECH POZNAŃ" oraz "HOOLS".

O akcie chuligaństwa, do którego doszło 30 maja, poinformował serwis mypolacy.nl, powołując się na instagramowy post policjantki z Eidhoven. Dzielnicowa imieniem Stephanie zamieściła zdjęcie zdewastowanego auta, całego popisanego pisakiem. Hasła widniejące na karoserii samochodu można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza odnosi się do stosunku autora tych napisów do instytucji policji jako takiej i są to, m.in. niepotrzebujący rozwinięcia wulgarny skrót "CHWDP" oraz jeszcze bardziej ordynarny napis: "K***Y". Pozostałe hasła oscylują wokół tematyki piłkarskiej, a wśród nich wyraźnie wybija się nazwa poznańskiego klubu - zarówno oficjalna, jak i ta kolokwialny, mianowicie "KOLEJORZ". Zdawałoby się, że napis "LECH POZNAŃ" jednoznacznie wskazuje, że sprawcą tego aktu chuligaństwa jest kibic drużyny z Poznania, jednak nie sposób wykluczyć jakiejś prowokacji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Lokalna policja, jak dotąd, nigdy się nie spotkała z tego typu sytuacją. Dzielnicowa z Eindhoven w swoim poście wystosowała odezwę do potencjalnego sprawcy. "Po prostu pozwól nam wykonywać naszą pracę i trzymaj się z dala od naszych rzeczy" - pisze na Instagramie Stephanie. Trwają poszukiwania sprawcy, jednak dotychczasowe rozeznanie nie przyniosło pożądanych skutków. Nikt w sąsiedztwie nie zauważył niczego, co mogłoby być tropem w śledztwie.

Dodajmy, że po potraktowaniu rozpuszczalnikiem, wszystkie napisy z karoserii radiowozu udało się zmyć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro