Reklama
Reklama

Ranking uczelni wyższych: UAM ponownie poza podium, awans UEP i Politechniki

fot. Edyta Stec / archiwum
fot. Edyta Stec / archiwum

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest najwyżej klasyfikowaną poznańską uczelnią w rankingu przygotowanym przez Perspektywy.

UAM przez lata zajmował 3. lokatę w kraju. W ubiegłym roku spadł jednak na 4. pozycję i podobnie jest w aktualnej edycji. Za najlepsze uczelnie w kraju wspólnie uznano Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Warszawski. Przed UAM znalazła się jeszcze Politechnika Warszawska.

Powody do zadowolenia mają w Uniwersytecie Ekonomicznym, który awansował z 25. na 17. pozycję. To samo miejsce zajmuje Politechnika Poznańska (rok temu 22.). O dwie pozycje spadł Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego (21.), a o jedną lokatę niżej przesunięto Uniwersytet Przyrodniczy.

Na miejscach 81-90. sklasyfikowano poznański AWF.

Uniwersytet Przyrodniczy otrzymał nagrodę dla najlepszej uczelni rolniczej. Z kolei w rankingu "Kierunki studiów" wyróżniono "Filologie obce i lingwistykę", "Filologię polską", "Pedagogikę", "Pedagogikę specjalną", "Geografię", "Turystykę i rekreacją" na UAM, "Fizjoterapię" na Uniwersytecie Medycznym oraz "Kierunki rolnicze i leśne" na UP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro