Reklama

W Poznaniu otwarto Regionalny Bank Mleka Kobiecego

Od poniedziałku w Poznaniu działa pierwszy w tej części kraju bank, w którym składowany jest pokarm dla noworodków, pochodzący z kobiecych piersi.

O sprawie informuje poznański oddział TVP. Otwarta właśnie instytucja ma pomóc dzieciom, których matki z różnych powodów nie są w stanie zapewnić im pokarmu w pierwszych chwilach życia. Zdarza się wszakże, że kobiety nie wytwarzają mleka, które dla noworodków nie jest wyłącznie żywnością, ale także źródłem białek, tłuszczy, węglowodanów i witamin. Z myślą o takich przypadkach, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, otwarty został Regionalny Bank Mleka Kobiecego, znajdujący się przy Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ulicy Polnej, który prócz Wielkopolski, będzie służyć także oddziałom położniczym w województwie lubuskim.

Jak dotąd zasoby banku są jeszcze puste, ale kobiety, które są zainteresowane oddaniem swojego mleka, mogą się nim podzielić. Oczywiście, wszystkie chętne mamy, które chciałyby użyczyć swojego pokarmu, muszą zostać najpierw przebadane. Podobnie, jak ich mleko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
9.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro