Reklama

Znamy zwycięzcę przetargu na remont trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj

fot. UM
fot. UM

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę mającego zmodernizować trasę tramwajową na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze.

Firmą, która wzięła na siebie zadanie remontu trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj jest krakowskie przedsiębiorstwo ZUE S.A., która w przetargu złożyła ofertę z nr 1. Jak podaje portal transport-publiczny.pl, wykonawca zobowiązał się do przeprowadzenia modernizacji za łączną sumę brutto 101 547 681,76 zł. Zadanie to obejmuje nie tylko kompletną przebudowę torowiska, wraz siecią trakcyjną, ale także pobliskich dróg, w tym także tych rowerowych i chodników. Odnowienie ma dotyczyć także przystanków. Wykonawca zapewni również przebudowę ronda Żegrze. Krakowska firma zajmie się także budową monitoringu wizyjnego oraz infrastruktury, w tym oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej.

Na przebudowę ronda Żegrze firma ma 10 miesięcy od momentu podpisania umowy. Na przebudowę układu drogowo-torowego na odcinku od tunelu Franowo do ronda Żegrze ma zakończyć się w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy. Zwycięzca przetargu skrócił ten termin o jeden miesiąc. jednym z warunków Poznańskich Inwestycji Miejskich, co do realizacji inwestycji, jest utrzymanie ruchu na odcinku od tunelu Franowo do przystanku os. Stare Żegrze I, gdzie przewidziano tymczasowy rozjazd, co najmniej do 31 grudnia 2018 r. Przebudowa skrzyżowań Chartowo-Wiatraczna i Żegrze-Bobrzańska może się odbyć najwcześniej w styczniu 2019 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro